Domowy obiad w 10 minut

Kiedyś była tylko ciemność, a potem koty, dzięki swojej mądrości udomowiły człowieka. Ok, wiem to dość alternatywna wizja początków świata. Ważne, że wraz z udomowieniem przyszedł czas na domowy obiad. Dla jednego domowy to mielone, dla drugiego rosół, ale na pewno wszyscy się ze mną zgodzą, że najlepiej jak jest tanio, szybko i na ciepło. I tak właśnie będzie.

Domowy obiad w 10 minut:

obiad

Przygotuj:

- patelnię z pokrywką
- miseczki x2
- folię spożywczą (odporną na temperaturę)
- 2 ziemniaki (porcja dla jednej osoby)
- filet z ryby
- paczkę mieszkanki sałat
- olej/oliwę
- przyprawy

Zrób:

1. Obierz ziemniaki, włóż do miseczki, zafoliuj ją porządnie naokoło. Wstaw do mikrofali na 7 minut (moc: 650) – jeśli miska jest pełna ziemniaków wydłuż czas do 10 minut i daj moc na pełną kurwę. Można pod ziemniaki dać mrożone warzywa (takie z paczki na patelnię), wyjdą wtedy wilgotniejsze.

ziemniaki

2. Rozgrzej patelnię z odrobinką oleju. Potem wrzuć fileta i smaż ok 7 minut (u mnie dorsz kupiony w panierce)

filet

3. Wsyp trochę sałaty do miseczki. Polej ją oliwą lub olejem, posyp lekko solą, pieprzem ziołowym i ziołami prowansalskimi albo dodaj pomidora (opcjonalnie).

sałatka

Na koniec zamieszczam zdjęcie naszego pożyczanego kota, bo wiadomo, że bez kotów albo cycków nie istniałby internet. Jako, że kot ma gęste futro, muszę was przeprosić – cycków niestety nie widać. Na dodatek kot był w fazie poddywanowej (robi to co dzień).

kot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>